Wybielanie zębów | Smile Design Clinic Warszawa

  Piękny, śnieżnobiały uśmiech to domena celebrytów i gwiazd Hollywood. Istnieje jednak kilka skutecznych sposobów na poprawę estetyki naszego uśmiechu poprzez wybielenie zębów. Można zrobić to samodzielnie, w domowych warunkach lub w profesjonalny sposób w gabinecie stomatologicznym.

  Jak przygotować zęby do wybielania?

  Aby wybielanie zębów było efektywne, należy wcześniej usunąć z nich kamień nazębny i osad. Warto więc zacząć od wizyty u dentysty, który wykona skaling oraz piaskowanie. Te dwa zabiegi także mogą dać efekt delikatnego rozjaśnienia zębów, ponieważ usuwają z nich nalot i przebarwienia.

  Wybielające pasty do zębów

  Wybielające pasty do zębów to dobre rozwiązanie na drobne przebarwienia. Są polecane osobom, które mają tendencję do powstawania osadu nazębnego. Pamiętajmy jednak, że wybielą zęby do odcienia zbliżonego z naszym naturalnym kolorem zębów (efekt rozjaśnienia o jeden lub 2 dwa tony). Warto zaznaczyć, że jest to na pewno najtańszy i najprostszy sposób na wybielenie zębów.

  Paski wybielające zęby

  Paski wybielające zęby są coraz bardziej popularnym sposobem na osiągnięcie pięknego uśmiechu. Dla uzyskania zadowalającego efektu, należy stosować je przez kilka dni. Każdy z pasków pokryty jest specjalnym żelem wybielającym. Nakładamy je na górną i dolną szczękę. Paski zazwyczaj należy trzymać na zębach około 20-30 minut. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasków, a ich producenci starają się, aby były jak najwygodniejsze w aplikacji. Paski wybielające to niewątpliwie dobra metoda, ale pamiętajmy, że może nie poradzić sobie z przebarwieniami w szczelinach międzyzębowych. Jeśli zależy nam na doskonałym i całościowym efekcie, najlepiej zdecydować się na wybielanie w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym.

  Nakładkowe wybielanie zębów – Nite White

  Preparat Nite White przeznaczony jest do wybielania nakładkowego w warunkach domowych. Nakładki tworzy się dla każdego pacjenta indywidualnie na podstawie wcześniej pobranych wycisków. Wybielanie zębów przy pomocy preparatu Nite White oferuje m.in. warszawska Klinika Smile Design Clinic. Jest to bardzo wygodna metoda, ponieważ pozwala na przeprowadzenie samodzielnej kuracji wybielającej w domowym zaciszu. Nakładki należy nosić codziennie przez kilka godzin lub w nocy przez dwa tygodnie.

  Żel do wybielania zębów Opalescence

  Jedną z metod natychmiastowego wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym jest nakładanie na nie żelu Opalescence. Zabieg polega na pokryciu zębów preparatem oraz zabezpieczeniu dziąseł specjalnym materiałem. Po 10-15 minutach dentysta usuwa zaaplikowany żel przy pomocy ssaka stomatologicznego.

  Wybielanie zębów to jeden z doskonałych sposobów na poprawę ich estetyki i osiągnięcie pięknego uśmiechu. Pacjenci mogą współcześnie wybierać wśród wielu metod wybielania – w zależności od swoich potrzeb.

  Attachment
  • wybielanie zębów

  © Smile Design Clinic