Profesjonalne wybielanie zębów | Smile Design Clinic

  Śnieżnobiałe zęby prezentują się estetycznie i sprawiają, że nie tylko mamy ochotę się uśmiechać, lecz także nasz uśmiech wzbudza podziw u innych. Niestety nie każdy z nas może pochwalić się nienaganną bielą swoich zębów. Przyczyn może być wiele – przebarwienia powstają m.in. w wyniku spożywania niektórych pokarmów, palenia papierosów czy picia kawy. Często bywa też, że nasz naturalny odcień kości jest lekko szary lub ma żółtawe zabarwienie i nie jest to wynikiem zaniedbania z naszej strony. Na szczęście stomatologia estetyczna opracowała innowacyjne metody trwałego wybielania zębów, dzięki którym możemy cieszyć się pięknym, śnieżnobiałym uśmiechem. Dowiedz się zatem, jak skutecznie wybielić zęby!

  Wybielanie zębów w domu – co warto wiedzieć?

  W internecie znajduje się mnóstwo propozycji i sposobów domowego wybielania zębów. Warto jednak wiedzieć, że nie tylko większość z tych metod nie jest skuteczna, lecz także może stanowić zagrożenie dla zdrowia naszych zębów. Jeśli naprawdę zależy nam na bezpiecznym i skutecznym wybielaniu, to lepiej zrezygnować z takich propozycji jak pocieranie skórką od banana czy stosowanie sody oczyszczonej – takimi metodami możemy narobić więcej szkód. Przede wszystkim jest to niebezpieczne dla szkliwa oraz dziąseł. Specjaliści zdecydowanie odradzają takie metody jak chociażby popularna cytryna. Nie warto więc ryzykować własnego zdrowia. Jeśli zależy nam na białych, ale jednocześnie zdrowych zębach, to skorzystajmy z możliwości, które daje nam stomatologia estetyczna.

  Bezpieczne i profesjonalne metody wybielania

  Nieinwazyjnym sposobem na uzyskanie śnieżnobiałego odcienia zębów są specjalistyczne i sprawdzone preparaty wybielające, stosowane w gabinetach dentystycznych lub w zaciszu własnego domu. Najważniejszą kwestią jest jednak fakt, aby wszystko odbywało się pod ścisłą kontrolą specjalisty, który na podstawie wnikliwej konsultacji będzie w stanie dobrać najbardziej odpowiednią metodę postępowania. Specjaliści z naszej kliniki proponują dwie drogi:

  1. Preparat Nite White – jest to substancja do tzw. wybielania nakładkowego. Metoda ta polega na samodzielnym stosowaniu nakładek w zaciszu domowym. W pierwszym etapie postępowania od pacjenta pobierane są wyciski, tak aby stworzyć niepowtarzalny i indywidualny system dopasowania nakładek do zębów. Otrzymane nakładki wraz z żelem należy zakładać samodzielnie w domu – najlepiej w nocy lub w ciągu dnia przez kilka godzin. Kuracja trwa 2 tygodnie.

  Ważne!

  W czasie noszenia nakładek obowiązkowe jest przestrzeganie tzw. białej diety – czyli takiej, która nie barwi zębów. Zaleca się unikanie kawy, herbaty, czerwonego wina, jagód czy innych produktów tego typu.

  2. Opalescence – to metoda wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym. Rozjaśnienie następuje natychmiastowo. Przed wybielaniem nakładany jest żel zabezpieczający, tak aby cała procedura przebiegła pomyślnie. Żel musi pozostać na zębach ok. 10-15 minut, po czym jest usuwany przez stomatologa.

  Aby umówić się na wizytę i poznać ceny wybielania zębów, odwiedź stronę: http://www.smiledesignclinic.pl/kontakt/.

  Zapraszamy!

  Attachment
  • digitalsmiledesign

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.