Uzębienie - bezpieczne wybielanie | Smile Design Clinic

  Chcesz, żeby twoje uzębienie było rozjaśnione, bo masz dość pożółkłego koloru? Sprawdź więc, co można zrobić, aby poprawić barwę zębów, żeby była naprawdę olśniewająca!

  Komfort psychiczny a samoocena

  Nasze uzębienie wpływa na samoocenę, dlatego tak istotne jest, żeby było w jak najlepszej formie. Komfort psychiczny to stan, o który czasem trzeba zawalczyć. Jeśli twoje zęby nie są białe, a uśmiechając się, nie czujesz się swobodnie, może czas zastanowić się, jak to w krótkim czasie zmienić. Dieta bogata w cukry, częste picie kawy i herbaty, a także palenie papierosów przyczyniają się zmiany koloru uzębienia, wskutek czego stają się poszarzałe lub żółkną. Są jednak skuteczne i proste sposoby, żeby zmienić barwę zębów, warto więc rozważyć taką ewentualność i zadbać o dobre samopoczucie.

  Co jest ważne dla doskonałej kondycji zębów?

  Niewątpliwie wpływ na dobry stan zębów ma szczotkowanie po każdym posiłku, czyszczenie nicią dentystyczną przestrzeni międzyzębowych oraz płukanie płynem z fluorem. Właściwa higiena jamy ustnej to podstawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ zaniedbania przekładają się na rozwój próchnicy. Zastanawiasz się może, co jeszcze można zrobić, jeśli higiena jamy ustnej jest wzorowa? Najlepiej zrezygnuj ze spożywania słodyczy, jedzenia między posiłkami, a także ogranicz picie słodzonych napojów. Te czynniki osłabiają uzębienie i powodują próchnicę. Zadbaj natomiast o systematyczne usuwanie kamienia nazębnego i piaskowanie zębów. Uzębienie powinno być oczyszczane w ten sposób raz na pół roku. Stomatolog w Smile Design Clinic przeprowadzi je dokładnie, dzięki czemu pozbędziesz się kamienia oraz osadu nazębnego.

  Jak sprawić, żeby zęby były jaśniejsze?

  A co w przypadku, kiedy usuwanie kamienia nazębnego i piaskowanie wpływa korzystnie na zdrowie i wygląd zębów, ale okazuje się niewystarczające dla uzyskania ich białej barwy? Jeśli kolor twoich zębów jest poszarzały albo pożółkły, mimo profesjonalnych zabiegów czyszczących, z pewnością zastanawiasz się, w jaki sposób można to zmienić. Białe zęby dodają pewności siebie i sprawiają, że czujemy się atrakcyjni. Choć na rynku istnieje szereg środków do ich rozjaśniania, najczęściej efekty końcowe pozostawiają wiele do życzenia. Ponadto, ze względu na ryzyko uszkodzenia szkliwa, dobrze, jeśli wybielanie zębów wykona stomatolog. W Smile Design Clinic lekarz przeprowadzi taki zabieg w ciągu kilkunastu minut. Potem należy przestrzegać tylko tak zwanej ,,białej diety”. Rezultat końcowy to zęby jaśniejsze o kilka tonów. Specjalista dobiera intensywność rozjaśniania, w zależności od kondycji i naturalnej barwy zębów tak, żeby było to dla nich bezpieczne.

  Biała dieta, czyli sposób na bielsze uzębienie

  Wielokrotnie spotykasz się z określeniem ,,biała dieta”, ale zastanawiasz się, co to dokładnie oznacza? Najprościej mówiąc, to spożywanie wyłącznie pokarmów oraz napojów, które są jasne i nie barwią zębów. Tego rodzaju metodę stosuje się, kiedy wykonane jest wybielanie zębów. Unikanie ciemnego jedzenia oraz napojów przez okres około dwóch tygodni pozwala na utrzymanie efektów rozjaśniania, przez co uzębienie jest w doskonałym kolorze przez następne dwa lata.

  Wybielanie zębów w Smile Design Clinic – poznaj naszą ofertę zabiegów. Zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej:
  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

  Attachment
  • stomatologia estetyczna - Warszawa

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.