Wybielanie zębów | Klinika Smile Design Clinic, Warszawa

  Każdy z nas marzy o pięknym, białym uśmiechu niczym gwiazda z czerwonego dywanu. Stosujemy pasty wybielające, nici dentystyczne, a nawet próbujemy używać do tego celu produktów spożywczych dostępnych w każdym sklepie. Owszem, są to niedrogie sposoby wybielania, ale czy skuteczne? Zapoznaj się z niektórymi z popularniejszych domowych sposobów wybielania zębów i sprawdź, czym różnią się od zabiegów wybielających w gabinetach stomatologicznych.

  Stomatologia – przyczyny powstawania przebarwień na zębach

  Na kolor zębów ma wpływ bardzo wiele czynników, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Niewłaściwa pielęgnacja jest główną przyczyną zmiany koloru uzębienia. Podobnie jak nawyki żywieniowe oraz wszelkie nałogi, typu palenie papierosów czy spożywanie dużej ilości alkoholu. Na kolor zębów znaczący wpływ ma także genetyka. Pewne cechy są po prostu dziedziczne i nic nie możemy ku temu zaradzić. Proces wybielania zależy właśnie od rodzaju zębów jakie posiadamy – jedne wybielają się lepiej, inne gorzej. Dzięki zastosowaniu domowych sposobów wybielania możemy znacznie poprawić koloryt uzębienia.

  Domowe sposoby wybielania zębów – skuteczność prostych sposobów

  O zęby możemy dbać w domu stosując odpowiednie pasty czy płyny do płukania. Zęby należy myć po każdym posiłku, żeby nie dopuścić do nagromadzenia się osadu nazębnego. Należy je szczotkować zawsze rano i wieczorem, a także regularnie używać płynów do płukania jamy ustnej i nici dentystycznych. Oprócz tego możemy próbować wybielić zęby stosując kilka popularnych metod domowego wybielania:

  • mycie zębów sodą oczyszczoną zmieszaną z wodą lub sokiem z cytryny
  • mycie zębów solą
  • używanie skórki od banana

  Są to popularne metody wybielania zębów stosowane przez osoby, które chcą poprawić ich koloryt. Niestety, są one mało skuteczne, a efekt jest krótkotrwały. Wykorzystywanie sody oczyszczonej czy soli może znacznie podrażnić zęby i wpłynąć niekorzystnie na budowę szkliwa. W dodatku od częstego używania soli dziąsła mogą zacząć krwawić.

  Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym Smile Design Clinic w Warszawie

  Udając się do stomatologa w celu wybielenia zębów możemy mieć pewność skuteczności takiego zabiegu. Jest on przeprowadzany przez specjalistę w sterylnych warunkach. Zabieg wybielający wykonywany w klinice Smile Design Clinic w Warszawie jest całkowicie bezpieczny, a wykorzystywane preparaty nie powodują krwawień czy nadwrażliwości zębów. Produkty spożywcze są z pewnością mało kosztowne w przeciwieństwie do zabiegów stomatologii estetycznej, ale są mało skuteczne w procesie wybielania i niekorzystnie wpływają na stan uzębienia i dziąseł. Próbując wybielić zęby na własną rękę możemy nie tylko nie uzyskać upragnionego efektu śnieżnobiałych zębów, ale również spowodować nadwrażliwość, a co za tym idzie znacznie pogorszyć ogólny stan zębów.

  Zabiegi wybielające są gwarancją pięknego, białego uśmiechu. Pamiętaj, że uśmiech jest wizytówką człowieka, dlatego zadbaj o niego w odpowiedni sposób i jeszcze dziś umów się na bezpieczny i szybki zabieg. Więcej informacji na temat wybielania zębów możesz uzyskać w klinice Smile Design Clinic w Warszawie.

   

  Attachment

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.