Wybielanie zębów | Smile Design Clinic

  Wesele, karnawałowy bal lub wydarzenie firmowe? Blask białych zębów podczas uśmiechu potrafi oczarować wszystkich dookoła. Każdy z nas chciałby cieszyć się ich śnieżnobiałym odcieniem, ale nie zawsze jest to możliwe. Nasze zęby każdego dnia narażone są na działanie przeróżnych czynników zewnętrznych, które powodują pojawienie się na nich nieestetycznych przebarwień. Sprawdźmy, jak bezpiecznie i skutecznie przywrócić zębom naturalną biel.

  Czynniki wpływające na pojawienie się przebarwień na zębach

  • jedzenie różnych produktów, które zawierają barwniki,
  • picie kawy, herbaty, czerwonego wina i innych kolorowych napojów,
  • palenie papierosów,
  • przyjmowanie dużej liczby leków i antybiotyków,
  • niektóre choroby,
  • nieodpowiednia higiena jamy ustnej.

  Jak zapobiec powstawaniu przebarwień?

  Unikajmy częstego spożywania jedzenia i napojów, które mogą zabarwić nasze zęby (np. jagody, wiśnie, curry, kurkuma, pomidory, buraki, słodycze, kawa, herbata, czerwone wino, napoje gazowane). Osoby palące papierosy, w trosce o swoje zęby, powinny zrezygnować z tego nałogu. Aby uniknąć powstawania przebarwień, zaleca się mycie zębów po każdym posiłku lub co najmniej 3 razy dziennie. Niestety, kiedy nasze szkliwo zostanie bardzo uszkodzone, to nawet częste szczotkowanie zębów nie będzie w stanie oczyścić ich powierzchni.

  Czy samodzielne wybielanie zębów jest skuteczne?

  Samodzielne wybielanie zębów w domu, przy pomocy dostępnych produktów, nie jest dokładne i często daje nierównomierny efekt rozjaśnienia. Skuteczne i całościowe wybielanie jest możliwe tylko w profesjonalnym gabinecie dentystycznym.

  Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

  Szybki i długotrwały efekt wybielenia zębów możemy uzyskać w gabinecie stomatologicznym. Lekarz dobierze odpowiednią dla nas metodę i profesjonalnie zajmie się naszymi zębami.

  Wybielanie zębów preparatem Opalescence

  Jest to beznakładkowa, szybka i bezpieczna dla pacjenta metoda wybielania zębów, dzięki której stają się widocznie wybielone podczas jednej wizyty. Żel Opalescence jest nakładany na zęby i po około 15 minutach usuwany. Nasi specjaliści z kliniki Smile Design Clinic w Warszawie podkreślają, że jest to bardzo wygodny i komfortowy sposób wybielania zębów. Pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu i od razu po wyjściu z gabinetu może cieszyć się pięknym i białym uśmiechem. Profesjonalnie przeprowadzony zabieg pozwala na rozjaśnienie zębów nawet o kilka odcieni.

  Wybielanie nakładkowe preparatem Nite-White

  Jest to nakładkowa metoda wybielania zębów, która wykorzystuje substancje na bazie nadtlenku karbamidu. Nakładki przygotowuje się indywidualnie dla każdego pacjenta, na podstawie pobranego wcześniej wycisku zębów. Kiedy są już gotowe, zakładamy je na zęby razem z żelem wybielającym na noc. Nakładki są przezroczyste i w pełni bezpieczne dla dziąseł.
  Wybielanie zębów to coraz popularniejszy zabieg, jaki oferuje nam stomatologia estetyczna. Efekty po profesjonalnie wykonanym wybielaniu satysfakcjonują pacjentów i spełniają ich marzenia o pięknym, białym uśmiechu. Warto podkreślić, że wybielanie jest dziś skuteczne i co ważne bezpieczne.

  Więcej informacji na temat różnych metod wybielania można uzyskać na stronie www.smiledesignclinic.pl.

  Attachment
  • wybielanie

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.