Orthocaps - nakładki na zęby | Smile Design Clinic, Warszawa

  Wady zgryzu to nie tylko defekt estetyczny. Nieleczone mogą prowadzić do rozwoju chorób przyzębia, próchnicy, zaburzeń funkcjonowania stawów skroniowo-żuchwowych oraz wielu innych schorzeń. Niestety, wciąż wiele osób ignoruje ten problem i odkłada leczenie ortodontyczne na bliżej nieokreśloną przyszłość. Często wynika to z nieuzasadnionych obaw przed noszeniem stałego aparatu ortodontycznego. Właśnie dla takich osób stworzono system dyskretnych nakładek na zęby Orthocaps, które korygują wady zgryzu w szybki i komfortowy sposób.

  Nakładkowe leczenie ortodontyczne

  Nakładki to rodzaj przezroczystych szyn, które nakłada się na zęby. Pozwalają na prostowanie zębów bez potrzeby noszenia stałego aparatu. To świetne rozwiązanie dla tych osób, które drżą na samą myśl o metalowych drutach i zamkach. Skuteczność nakładek w leczeniu ortodontycznym jest taka sama jak w przypadku klasycznych aparatów. Różnią się jednak od nich tym, że są przezroczyste, a więc bardzo mało widoczne. Ponadto, można je zdejmować w dowolnej chwili, np. gdy chcemy umyć zęby lub wybieramy się na przyjęcie. System nakładek Orthocaps został stworzony z myślą o leczeniu ortodontycznym dorosłych i młodzieży.

  Orthocaps – jakie wady zgryzu leczy?

  Nakładki Orthocaps są przeznaczone do leczenie różnorodnych wad zgryzu, szczęki i żuchwy. Najczęściej ortodonci polecają je pacjentom na:

  • wady zgryzu głębokiego,
  • wady zgryzu otwartego,
  • wady nagryzu,
  • zęby przemieszczone,
  • okluzja klasy 2,
  • kompresja łuku zębowego,
  • stłoczenia zębów.

  Zalety nakładek ortopedycznych Orthocaps

  Orthocaps nie bez przyczyny zdobył już tak duże zaufanie wśród lekarzy i pacjentów. System ten z powodzeniem stosuje się w kilku najlepszych klinikach stomatologicznych, w tym w Smile Design Clinic.

  Jakie są podstawowe zalety Orthocaps?

  1. Komfort noszenia. Nakładki są prawie niewyczuwalne i pacjenci bardzo szybko przyzwyczajają się do ich obecności. Siły naporu są na tyle łagodne, że leczenie nakładkowe jest bezbolesne.
  2. Perfekcyjne dopasowanie. Przed nałożeniem aparatu, ortodonta pobiera od pacjenta wyciski. Nakładki są więc „szyte na miarę” i idealnie dopasowują się do kształtu uzębienia.
  3. Kontrola efektów. Przed rozpoczęciem leczenia, pacjent ma możliwość obejrzenia wirtualnej symulacji efektu końcowego w 3D, co pozwala na dopasowanie planu terapii do jego oczekiwań.
  4. Najwyższa jakość. Orthocaps to system stworzony przez niemieckich specjalistów w dziedzinie ortodoncji. Nakładki są wykonane z biozgodnych tworzyw sztucznych charakteryzujących się wysoką trwałością.
  5. Możliwość zdejmowania. Pacjent może samodzielnie zdjąć nakładki w dowolnej chwili. Oznacza to, że nie musi rezygnować z określonych produktów spożywczych, które mogłyby zaczepić się o aparat. Wystarczy, że przed posiłkiem zdejmie nakładkę i założy ją ponownie po jego zakończeniu.

  Kontrola leczenia z Orthocaps

  W systemie Orthocaps, lekarz ortodonta ma nieograniczony dostęp do komputerowych, trójwymiarowych analiz stanu uzębienia danego pacjenta. W ten sposób może precyzyjnie kontrolować przebieg leczenia. Samo leczenie jest poprzedzone dokładną symulacją i analizą każdego z planowanych etapów terapii. Pacjent poznaje przybliżony czas leczenia oraz wie jakiego efektu końcowego może się spodziewać. Po każdej kolejnej fazie, lekarz oraz pacjent uzyskują pełną analizę komputerową 3D, a także dowiadują się jakie postępy przyniosło noszenie nakładek. Pozwala to na dobranie odpowiedniej siły nacisku aparatu i korygowanie ewentualnych błędów.

  Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o leczeniu nakładkowym napisz: klinika@smiledesignclinic.pl lub zadzwoń: 22 765 61 90 / 22 765 61 82!

  Kliknijpo więcej informacji.

  Attachment
  • wady zgryzu

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.