Inlay/onlay w CEREC | Smile Design Clinic Warszawa

  Ubytki w  jamie ustnej nie muszą już stanowić żadnego problemu. Dzięki nowoczesnym technologiom, jakie oferuje współczesna stomatologia możemy łatwo wypełnić nieestetyczne luki w uzębieniu. Innowacyjny system CEREC pomoże nam odzyskać piękny uśmiech już podczas jednej wizyty w gabinecie dentystycznym.

  CEREC – nowoczesna protetyka 3D

  System CEREC wykorzystuje technologię CAD/CAM, która podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym jest w stanie wykonać dla nas pełnoceramiczną odbudowę zęba. Dzięki tej metodzie możemy w kilkadziesiąt minut otrzymać idealnie dopasowaną koronę protetyczną, most, licówki czy odbudowy typu onlay/inlay/overlay. CEREC stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego leczenia protetycznego, które zajmuje zazwyczaj kilka lub kilkanaście dni.

  Szybka odbudowa zęba tylko z CEREC

  Na początku leczenia lekarz musi oczyścić nasze zęby i wybrać razem z pacjentem odpowiedni typ wypełnienia ubytku. System CEREC opiera swoją pracę na pobraniu cyfrowego skanu uzębienia, który później można zobaczyć na ekranie monitora.  Taki wizualny wycisk zębów pomaga w zaprojektowaniu odbudowy idealnie pasującej do naszego łuku zębowego. Uzyskany obraz pozwala pacjentowi zobaczyć, jak będzie wyglądał jego nowy uśmiech. Specjaliści z warszawskiej kliniki stomatologicznej Smile Design Clinic podkreślają, że na tym etapie pacjent może wnosić swoje sugestie, aby był w pełni zadowolony z projektowanego wypełnienia. System CEREC umożliwia także indywidualne dobranie koloru odbudowy, niczym nie odróżniające się od naszego naturalnego odcienia zębów. W kolejnym etapie frezarka urządzenia wycina uzupełnienie, które następnie lekarz zamocuje w jamie ustnej pacjenta.

  Wypełnienia inlay/onlay to dobry wybór

  Inlay i onlay to wypełnienia protetyczne w koronie zęba, które zalecane są w przypadku dużych ubytków. Są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych wypełnień wykonanych z kompozytu. Pozwalają na precyzyjne odwzorowanie anatomicznego kształtu zęba.

  Inlay/onlay/overlay – jaka jest różnica?

  Zapytani o tę kwestię specjaliści ze Smile Design Clinic w Warszawie odpowiadają, że typy wypełnień różnią się od siebie rozległością odbudowy brakujących tkanek.  I tak, np. wypełnienie typu onlay pozwala na dodatkowe pokrycie szczytów guzków. Dla pacjenta rozróżnianie wkładów nie ma żadnego znaczenia, ponieważ są one zaliczane do tej samej grupy.

  Zalety wypełnień inlay/onlay/overlay

  • wyglądają jak naturalne zęby
  • ich estetyka nie zmienia się podczas użytkowania
  • są trwałe, odporne na ścieranie, szczelne i stabilne
  • takie wypełnienie służy nam przez wiele lat ze względu na solidny materiał, z jakiego się je wykonuje
  • stosuje je się przy całkowitych rekonstrukcjach zgryzu i odbudowach łuków zębowych

  Wypełnienia inlay/onlay/overlay to pełnoceramiczne wkłady, które są świetnym rozwiązaniem dla wielu pacjentów. Dzięki systemowi CEREC można uzyskać i założyć je podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Kilkudniowe leczenie protetyczne można dziś skrócić do 2 godzin. Więcej informacji na ten temat można uzyskać na smiledesignclinic.pl.

  Attachment
  • cerec

  © Smile Design Clinic