Stomatologia estetyczna. Warszawa | SmileDesignClinic

  Podstawą dbania o zdrowe zęby jest ich szczotkowanie przynajmniej rano i wieczorem, chociaż specjaliści podkreślają, że najlepiej myć zęby po każdym posiłku. Nawet gdy nie dolega nam ból zębów, warto umówić się na kontrolną wizytę do dentysty raz do roku. Jednak nawet te osoby, które przestrzegają tych kilku kroków dbania o zdrowe zęby, mogą być niezadowolone z ich wyglądu.

  Picie kawy czy palenie papierosów sprawiają, że na zębach pojawia się osad. Uśmiech przestaje być zniewalająco biały, co wpływa na naszą pewność siebie. Również problemy takie jak braki w uzębieniu czy wada zgryzu sprawiają, że pełen uśmiech rzadko gości na naszej twarzy. Na szczęście obok podstawowych zabiegów dentystycznych, w klinikach takich jak Smile Disign Clinic dostępne są zabiegi stomatologii estetycznej, dzięki którym nasze zęby staną się bielsze, zdrowsze i piękniejsze.

  Stomatologia estetyczna – naturalnie piękny uśmiech

  Stomatologia estetyczna jest fachowym zbiorem zabiegów stomatologicznych, mających na celu poprawić wygląd zębów i twarzy, a co za tym idzie naszą samoocenę. Interdyscyplinarne podejście do leczenia zębów sprawi, że zęby staną się zdrowsze, bielsze, bardziej symetryczne i proste. Dodatkowym efektem zabiegów jest zwiększenie pewności siebie i chęć częstszego uśmiechania się!

  Najpopularniejszymi zabiegami stomatologii estetycznej są:

  • wybielanie zębów
  • oczyszczanie i polerowanie (skaling, piaskowanie)
  • licówki
  • korony
  • mosty
  • korekta ustawienia zębów (aparat ortodontyczny)

  Wybielanie zębów

  Skutecznym sposobem na rozjaśnienie zębów i poprawę ich koloru jest użycie specjalistycznych preparatów wybielających. Dzięki nim nasze zęby staną się śnieżnobiałe, a uśmiech zniewalający! W klinice Smile Design Clinic oferowane są dwa sposoby wybielania zębów:

  1.    Wybielanie przy pomocy preparatu Nite White i nakładek na zęby. Nakładki dopasowywane są dzięki pobranym wcześniej wyciskom, co sprawia, że idealnie pasują do zębów pacjenta. Pacjent samodzielnie przeprowadza kurację w swoim domu, stosując się do zaleceń lekarza. Nakładki wypełnia się żelem i nosi przez kilka godzin dziennie (można też nakładać je na noc) przez okres dwóch tygodni. Pacjenci powinni w tym czasie zrezygnować ze spożywania produktów, które barwią zęby: kawa, herbata, czerwone wino czy jagody.

  2.    Wybielanie z użyciem żelu Opalescence o natychmiastowym działaniu, odbywające się w gabinecie stomatologicznym. Lekarz pokrywa dziąsła pacjenta specjalistycznym materiałem chroniącym, a następnie aplikuje żel wybielający bezpośrednio na zęby. Po ok. 10-15 minutach lekarz usuwa żel dzięki ssakowi stomatologicznemu

  Korony

  Pozwalają uzupełnić protetycznie pojedynczy ząb, prowadząc do jego odbudowy i wzmocnienia. Uszkodzony ząb zostaje przykryty, a jego wygląd będzie estetyczny i niczym nie odróżni się od pozostałych zębów. Zanim lekarz nałoży koronę, ząb trzeba oszlifować i pobrać jego wycisk. Do chwili założenia i zacementowania faktycznej korony, pacjent nosi koronę tymczasową. Wybrać można korony porcelanowe (z tytanu lub metalu) lub korony pełnoceramiczne wyróżniające się wysoką estetyką.

   

  Attachment
  • stomatologia estetyczna
  • stomatologia estetyczna

  © Smile Design Clinic