Zabiegi poprawiające higienę i estetykę zębów | Warszawa

  Dzięki nim czerpiemy przyjemność z jedzenia i picia, obdarowujemy się wzajemnie uśmiechem, nierzadko używamy ich do przytrzymywania drobnych przedmiotów lub przegryzania nici. Zęby, aby mogły spełniać mnogość ról, muszą być zdrowe i zadbane. Dzięki bogatej ofercie usług realizowanych w gabinecie stomatologii estetycznej Smile Design Clinic jest to możliwe. Dowiedz się, czym jest skaling i piaskowanie, dlaczego polerujemy zęby i przed czym może ochronić je fluor?

  Zbawienne działanie fluoryzacji

  Lakierować można nie tylko paznokcie, ale także zęby. Fluoryzacja to zabieg polegający na nałożeniu fluoru na powierzchnię czystych zębów. Zostawia się go na kilka minut, aby doszło do uwolnienia jonów fluorkowych. Fluor przedostaje się przez szkliwo zębów i reaguje z zawartym w kości wapniem. W efekcie tego zabiegu kości zębów ulegają wzmocnieniu, stają się odporniejsze na szkodliwe działanie kwaśnych substancji i chronią zęby przed rozwojem bakterii i próchnicy. Lakierowanie zębów zaleca się także osobom cierpiącym na nadwrażliwość dziąseł. Fluoryzacja zębów prowadzi do zahamowania procesu demineralizacji, która związana jest z niedoborem jonów wapniowych w zębach i objawia się osłabieniem struktury zębów. Zanim przystąpimy do lakierowania zębów warto udać się do sprawdzonego gabinetu stomatologicznego, gdzie wykonywane są zabiegi skalingu i piaskowania.

  Na czym polega skaling?

  Nasze zęby, mimo częstego szczotkowania i używania nici dentystycznych, wykazują tendencje do przebarwień i osadzania się kamienia. Jest to kwestia indywidualnych predyspozycji każdego człowieka, ale ma też związek z prowadzonym trybem życia, paleniem tytoniu, piciem kawy i napojów mogących zostawić osad nazębny. Skaling zębów usuwa kamień przy użyciu skalera stomatologicznego, który emituje drgania o dużej częstotliwości, przenosząc je na zęby. W ten sposób kamień pęka pod wpływem drgań, a następnie jest usuwany. Specjaliści z warszawskiej Kliniki Smile Design Clinic zalecają wykonywanie skalingu przynajmniej raz w ciągu roku.

  Piaskowanie i polerowanie zębów jako alternatywny sposób usuwania kamienia nazębnego

  Usuwanie kamienia wytworzonego na zębach jest możliwe również za pomocą piaskowania. Z reguły jest ono dopełnieniem skalingu. Piaskowanie odbywa się przy użyciu piaskarki. Urządzenie pod dużym ciśnieniem wtłacza piasek stomatologiczny pomiędzy zęby pacjenta i w ten sposób usuwa osad, a także przebarwienia. Zęby po procesie piaskowania warto wypolerować, bowiem zabieg ten zabezpieczy zęby przed ponownym osadzeniem się kamienia. Skaling, piaskowanie, polerowanie i fluoryzacja to powszechnie wykonywane zabiegi w gabinetach stomatologicznych. Jeśli jednak zależy Ci na precyzji i długotrwałym efekcie – wybierz Smile Design Clinic i przywróć swoim zębom naturalną biel i blask.

   

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.