Przezroczyste nakładki na zęby | Smile Design Clinic Warszawa

  Popularną metodą korekcji uzębienia jest noszenie aparatu ortodontycznego. Innym sposobem na piękny uśmiech są z kolei nakładki na zęby. Pomagają uporać się nie tylko z nierównościami zębów, lecz także wadami zgryzu.

  Aparat ortodontyczny – co warto wiedzieć przed podjęciem leczenia?

  Zanim zdecydujesz się na leczenie ortodonta w Warszawie w naszym gabinecie Smile Design Clinic wykona dla Ciebie niezbędne badania, takie jak panoramiczne prześwietlenie wszystkich zębów (pantomogram) oraz zdjęcie boczne czaszki (cefalometryczne). Zanim wybierzesz metodę korekcji uzębienia konieczne będzie również wyleczenie wszystkich chorych zębów. Wskazany jest też skaling oraz lakierowanie zębów, w celu zabezpieczenia ich przed rozwojem próchnicy. Zdarza się także, że konieczne jest wyrwanie niektórych zębów, o czym z pewnością poinformuje Cię specjalista.

  Nakładki na zęby typu Orthocaps, Invisalign, Clear Aligner – jak wygląda leczenie?

  Leczenie nakładkami na zęby typu Orthocaps, Invisalign czy Clear Aligner polega na codziennym noszeniu przeźroczystych nakładek, które są przygotowywane indywidualnie dla każdego pacjenta, na podstawie wcześniej pobranego wycisku. Jeśli więc zdecydujesz się na tego rodzaju leczenie, nasz ortodonta w Warszawie przygotuje Ci komplety precyzyjnie dopasowanych nakładek na zęby, wykonanych ze specjalnego tworzywa, które nie powodują nadmiernego ucisku zębów ani uczuleń. Starannie przygotowane nakładki na zęby należy zmieniać samodzielnie w domu co 1-2 tygodnie. W ten sposób odbywa się korekcja uzębienia, która jest przeprowadzana pod systematyczną kontrolą lekarza.

  Jakie zalety mają nakładki na zęby?

  Niewątpliwą zaletą nakładek na zęby jest ich praktyczna niewidoczność. Wykonane są z przezroczystego materiału, który zapewnia wysoki komfort noszenia oraz pozwala na zachowanie dyskrecji podczas całego procesu leczenia. Kolejnym plusem tej nowoczesnej metody jest możliwość zdejmowania nakładek w dowolnym momencie. Jedynym wskazaniem do utrzymania odpowiedniego poziomu leczenia jest noszenie ich przez minimum 20 godzin dziennie. Można więc wyjmować je do jedzenia, picia barwiących napojów oraz mycia zębów.

  Czym jest aparat samoligaturujący?

  Aparat samoligaturujący to stały aparat ortodontyczny, który nie posiada ligatur, czyli gumowych opasek. Łuk ortodontyczny utrzymany jest w tym wypadku poprzez aktywne klapki. Tego rodzaju terapia odbywa się płynnie i łagodnie, z zachowaniem wysokiej skuteczności leczenia. To więc fenomenalny środek na korekcję uzębienia dla osób, które cenią nowoczesność stosowanych narzędzi. Jeśli wahasz się, który ze sposobów leczenia jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni, zapytaj naszego lekarza ze Smile Design Clinic o opinię. Specjalista z pewnością pomoże Ci wybrać najkorzystniejszą metodę korekcji uśmiechu.

  Ortodoncja w Smile Design Clinic – poznaj naszą ofertę zabiegów. Zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej:

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

  Attachment
  • przezroczysty aparat na zeby

  © Smile Design Clinic