Uśmiech szyty na miarę - technika DSD w Smile Design Clinic

  Piękny uśmiech to przede wszystkim białe i równe zęby. Niestety nie każdy z nas może się takimi pochwalić. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług stomatologii estetycznej, dzięki którym możemy skutecznie poprawić wygląd naszego uzębienia. Aby efekt końcowy był w pełni satysfakcjonujący, ważna jest współpraca pacjenta ze stomatologiem. Dziś może ona być  znacznie ułatwiona, dzięki najnowocześniejszej technice DSD, stosowanej w klinice Smile Design Clinic. Stworzenie idealnego uśmiechu jest dziś łatwiejsze niż myślisz!

  Czym jest Digital Smile Design?

  Koncepcja Digital Smile Design, czyli Cyfrowego Projektowania Uśmiechu, została stworzona przez brazylijskiego specjalistę z zakresu stomatologii estetycznej dr. Christiana Coachmanna. Dzięki jej zastosowaniu lekarz dentysta może za pomocą cyfrowej wizualizacji przedstawić pacjentowi nie tylko proces leczenia, lecz również jego efekt. Dzięki tej metodzie nowy uśmiech zostanie dopasowany nie tylko do naszego uzębienia, lecz również mimiki twarzy czy nawet osobowości.

  W jaki sposób przebiega projektowanie uśmiechu?

  1. Pierwsza wizyta
   Podstawą do stworzenia pięknego uśmiechu jest seria zdjęć wykonanych podczas profesjonalnej sesji zdjęciowej. Wśród nich znajdą się zdjęcia makro uzębienia, lecz również fotografie samego uśmiechu. Jednocześnie tego dnia przeprowadzana jest konsultacja, której celem jest określenie oczekiwań pacjenta.
  2. Wstępna symulacja
   Za pomocą odpowiednich programów komputerowych stomatolog przygotowuje wstępną wizualizację efektu, która przedstawiana jest pacjentowi do akceptacji.
  3. Projekt trójwymiarowego modelu
   Na podstawie zdjęć i zebranych podczas wywiadu informacji technicy dopracowują szczegóły, wyznaczają proporcje, oraz symetrie dla trójwymiarowego modelu.
  4. Model
   W specjalistycznym laboratorium przygotowywany jest model oraz silikonowy wycisk zębów. Następnie wykonywana jest makieta uzębienia.
  5. Druga wizyta
   Makieta nakładana jest na zęby pacjenta tak, by mógł zobaczyć proponowany efekt. Jest to moment na wszelkie zmiany i wyrażenie przez pacjenta swojej opinii o jego nowym uśmiechu.

  Dlaczego warto wypróbować technikę Digital Smile Design?

  Cyfrowe projektowanie uśmiechu to nie tylko obróbka zdjęć i odlew to sposób dialogu między lekarzem a pacjentem, dzięki któremu wiemy, jakie są oczekiwania i możliwości każdej ze stron. DSD ma wiele plusów m.in.:

  • wcześniejsza wizualizacja, która zapewnia pacjentowi wewnętrzne poczucie pewności,
  • możliwość wprowadzenia zmian już na etapie projektu i uniknięcia późniejszych poprawek,
  • pacjent ma czas, by przyzwyczaić się do swojego nowego uśmiechu i podjęcie konkretnych decyzji,
  • łatwiejsza organizacja pracy dla lekarza specjalisty,
  • możliwość cyfrowego “przeprowadzenia” takich zabiegów jak:

              –założenie licówek,

              -skorygowanie linii uśmiechu,

              -przedłużanie zębów,

              -projektowanie protez zębowych,

              -leczenie implantologiczne.

  Digital Smile Design to wciąż nowość na polskim rynku stomatologicznym, jednak jest dostępna w naszym gabinecie stomatologicznym. Jeśli więc marzysz o pięknym uśmiechu, skontaktuj się z nami: http://www.smiledesignclinic.pl/kontakt/.

  Attachment
  • simle

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.