Zaprojektuj uśmiech z techniką DSD | Smile Design Clinic

  DSD, czyli inaczej Digital Smile Design, to technika pozwalająca zobaczyć przyszły uśmiech na ekranie komputera. W ten sposób masz pełną kontrolę nad efektem końcowym metamorfozy zębów, ponieważ konsultujesz swoje wyobrażenie ze stomatologiem na każdym kroku terapii. Tylko, jak przebiega leczenie z udziałem DSD?

  Piękne zęby na wizualizacjach 3D

  Pierwszym krokiem do pozbycia się kompleksów jest wybranie się do gabinetu stomatologicznego i konsultacja z profesjonalistą. Lekarz stomatolog w naszej klinice oceni stan zębów pacjenta, a następnie zleci niezbędne zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej. Zdrowe zęby są warunkiem zastosowania takich metod z dziedziny medycyny estetycznej, jak:

  • licówki – cienkie, ceramiczne płytki naklejane na zęby,
  • wybielanie – zmiana barwy uzębienia na jaśniejszą,
  • implanty – tytanowe wszczepy, na których osadza się protezy,
  • CEREC – profesjonalne odtworzenie oryginalnych kształtów zęba,
  • leczenie ortodontyczne – polega na przywróceniu zębów do prawidłowych pozycji.

  Nasi eksperci zwracają szczególną uwagę na fakt, że projektowanie idealnego uśmiechu wymaga nie tylko zmysłu artystycznego, lecz także uwzględnienia aspektów zdrowotnych. Przednie zęby służą do oddzielania pokarmu, więc mogą być modelowane w większym stopniu niż tylne narządy gryzienia służące do rozgniatania żywności. W metamorfozie uwzględniane są oba te aspekty.

  Kiedy przywrócimy już Twoje zęby do zdrowia, wykonujemy serię zdjęć twarzy, aby podczas zabiegów utrzymać regularne proporcje i uzyskać naturalny wygląd uśmiechu. Konieczny jest także cyfrowy skan zębów. Po tych wszystkich krokach na ekranie komputera tworzymy precyzyjny model w technologii 3d.

  Najpierw fotografia, a potem poprawki

  Tak przygotowane zdjęcie trafia do pracowni protetycznej, gdzie wykonuje się gumową nakładkę na zęby i wypełnia ją specjalnym żelem. Następnie nakładamy ją na zęby pacjenta i konsultujemy przyszły efekt. Jest to etap, w którym dokonujemy ostatnich poprawek w kwestii wyglądu przyszłego uśmiechu. Dzięki temu widzisz konieczność niektórych poprawek, a wątpliwości konsultujesz z lekarzem już na samym wstępie. O wiele łatwiej rozumiesz też tłumaczenia stomatologa odnośnie przyszłych zabiegów. Nagle na ekranie dostrzegasz piękną twarz o jakiej zawsze marzyłeś, wiesz do czego dążysz, a Twoje kompleksy znikają w mgnieniu oka. Wzrasta też Twój poziom motywacji i tolerancji na dyskomfort związany z leczeniem, ponieważ masz pełną kontrolę nad tym, jaki efekt uzyskasz.

  Dlaczego warto zainwestować w uśmiech?

  Zęby są pierwszym elementem twarzy, na jaki zwracają uwagę nasi rozmówcy. Przebarwione i zaniedbane potrafią skutecznie odpychać ludzi, co negatywnie rzutuje na relacje biznesowe w życiu codziennym. Krzywe uzębienie to także źródło wielu kompleksów ciągnących się od dzieciństwa, a częsty śmiech jest warunkiem zdrowia psychicznego.

  Jednak nikt nie lubi kupować kota w worku, dlatego warto udać się na wirtualną projekcje uśmiechu DSD, choćby po to, aby podjąć ostateczną decyzję odnośnie stanu swoich zębów. Kiedy pacjenci w naszej klinice widzą swoje piękne i zadbane uzębienie w przyszłości, są zszokowani – nie myśleli, że mogą aż tak pięknie i naturalnie zarazem wyglądać.

  Kto stworzył Digital Smile Design?

  Pomysł na wykorzystanie komputerów w stomatologii estetycznej czy ortodoncji wykiełkował w głowie Christiana Coachmana – specjalisty od medycyny estetycznej. Tworząc piękny uśmiech, ekspert zmagał się z trudnością w połączeniu wyobrażenia dentysty z oczekiwaniami pacjenta i sprostaniu im.

  Metamorfozę komplikowała też konieczność wyjaśniania laikom procedur medycznych w suchych, niezrozumiałych terminach. Również technicy dentystyczni musieli wykazać się nie lada kunsztem i profesją, ponieważ projektowali modele jedynie na podstawie słów. Wykorzystanie DSD i cyfrowego modelu uśmiechu znacznie ułatwiło proces planowania całego leczenia.

  W doskonaleniu samych siebie pomaga też lekarzom możliwość ujrzenia efektu ,,przed i po’’ na zdjęciach DSD. W dobie mediów społecznościowych to też cenna rzecz dla pacjentów. Metamorfoza służy budowaniu własnego wizerunku i pewności siebie (znikają wszelkie kompleksy dotyczące uzębienia i uśmiechu).

  Projektowanie uśmiechu w Smile Design Clinic – dowiedz się więcej i umów się na wizytę już dziś!

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

   

  Attachment
  • CYFROWE PROJEKTOWANIE USMIECHU - OPINIE

  © Smile Design Clinic