Stomatologia zachowawcza | Smile Design Clinic, Warszawa

  Na pytanie o to, czy potrafimy prawidłowo dbać o higienę naszej jamy ustnej, większość z nas prawdopodobnie odpowiedziałaby twierdząco. Być może rzeczywiście tak jest i cieszymy się pięknym uśmiechem. Część z nas wie, jak to robić, lecz nie wykorzystuje tej wiedzy w praktyce. Są także wśród nas osoby, które nie wiedzą, jak prawidłowo troszczyć się o swoje zęby.

  Brak czasu i złe nastawienie sprawiają, że zaniedbujemy nasze uzębienie i często nie jesteśmy świadomi, jak bardzo cierpi na tym zdrowie. Statystyki dotyczące chorób zębów i przyzębia w Polsce są zatrważające.

  Na czym polega stomatologia zachowawcza?

  To dział stomatologii zajmujący się leczeniem próchnicy oraz profilaktyką przeciwpróchniczą. W jej zakres wchodzi między innymi endodoncja, czyli leczenie kanałowePróchnica to choroba wywoływana przez bakterie znajdujące się w naszej płytce nazębnej, które poprzez wytwarzanie kwasów powodują niszczenie i odwapnienie tkanek twardych zęba.

  Zapobieganie próchnicy

  Z próchnicą zębów zmagają się już najmłodsi. Choruje znaczna część młodzieży, a wśród dorosłych cierpi na nią niemal każdy. Główną przyczyną tej choroby są właśnie wszelkie zaniedbania w higienie jamy ustnej. Nie potrafimy prawidłowo szczotkować zębów lub nie robimy tego regularnie. Nie używamy ,,pomocników’’, które są uzupełnieniem czyszczenia zębów szczoteczką, gdyż docierają w niedostępne dla niej miejsca, czyli nici dentystycznych i płynu do płukania jamy ustnej.

  Na zdrowe zęby znaczący wpływ ma nasza dieta. Do rozwoju bakterii przyczynia się spożywanie dużej ilości cukru. Przyczyna ta dotyczy nie tylko dzieci, które uwielbiają słodkie cukierki i lizaki. Musisz pamiętać, że bogate w cukier są produkty skrobiowe i większość owoców. Upewnij się, że dostarczasz organizmowi odpowiednią ilość wapnia, który występuje głównie w nabiale oraz witaminy D, znajdującej się w rybach morskich.

  Powinniśmy pamiętać o tym, że gwarancją zdrowych zębów i uniknięcia próchnicy jest nie tylko ich regularne czyszczenie, lecz także systematyczne wizyty w gabinecie stomatologicznym. Podczas przeglądu stomatolog sprawdza ogólny stan naszego uzębienia. Regularne wizyty pomogą Ci utrzymać zdrowe zęby, gdyż w przypadku pojawienia się zmian próchniczych możliwe jest szybkie podjęcie leczenia zanim choroba się rozwinie.

  Kolejnym krokiem jest regularne usuwanie kamienia nazębnego, którego nadmiar sprzyja postępowaniu próchnicy. Zabiegiem pomagającym to osiągnąć jest dostępny w naszej klinice skaling. Kompleksowe czyszczenie zapewni połączenie go z piaskowaniem, czyli usunięciem osadów i przebarwień.

  Walka z próchnicą

  W naszej klinice do ubytków próchniczych stosujemy wysokiej jakości wypełnienia materiałem światłoutwardzalnym (kompozytowe). Ze względu na odpowiednio dobrany kolor dają naturalnie wyglądające efekty, a także są odporne na uszkodzenia

  Innowacyjnym rozwiązaniem jest leczenie próchnicy metodą ICON. Technika ta zapewnia pacjentowi komfort, ponieważ jest bezbolesna. Chore tkanki tradycyjnie usuwane są mechanicznie za pomocą borowania, które ze względu na ból zniechęca niektórych pacjentów do leczenia zębów. W tej metodzie dokonuje się infiltracji próchnicy za pomocą płynnej żywicy ICON.

  Endodoncja

  Z leczenia endodontycznego skorzystasz natomiast w przypadku, gdy ubytki próchnicze są bardzo głębokie.

  Współczesne leczenie kanałowe pozwala na uratowanie zębów, które jeszcze do niedawna były usuwane. Precyzyjne leczenie umożliwia między innymi użycie mikroskopu. Powiększenie leczonej powierzchni dostarcza dentyście szczegółowej wiedzy o budowie zęba, dzięki czemu widzi on, jak rozwija się próchnica.

  Leczenie endodontyczne bez użycia mikroskopu jest trudne i nawet bardzo doświadczony stomatolog może mieć problem z dokładnym usunięciem zmian chorobowych i precyzyjnym wypełnieniem małych, rozgałęzionych kanałów.

  Stomatologia zachowawcza w Smile Design Clinic – sprawdź naszą ofertę i umów się na wizytę!

  tel. 22 291 80 80
  tel. 22 291 80 81

   

  Attachment
  • stomaologia-zachowawcza-sdc-warszawa

  © Smile Design Clinic