Nakładki na zęby - ortodonta | Smile Design Clinic Warszawa

  Gdy na dworze jest ciągle zimno, dni są coraz dłuższe i zaczynasz tęsknić za wiosną, zaplanuj to, jak będzie wyglądał Twój wymarzony uśmiech! Zima to najlepszy czas na rozpoczęcie leczenia ortodontycznego. Jeśli chcesz mieć oszałamiającą prezencję, a Twoje uzębienie pozostawia wiele do życzenia, pora odwiedzić ortodontę! Nie szukaj więc wymówek i zacznij działać, ponieważ pozytywne efekty leczenia, mogą Cię zaskoczyć. Nowoczesne metody, jakimi dysponuje obecnie ortodoncja, pozwalają na zwiększenie komfortu i szybkie rezultaty. Dowiedz się, jaki aparat ortodontyczny będzie dla Ciebie najlepszy i zrób pierwszy krok w kierunku olśniewającego uśmiechu!

  Sposób na piękno uśmiechu, czyli w czym pomaga aparat ortodontyczny

  Aparat ortodontyczny to nie tylko sposób na wydobycie piękna Twoich naturalnych zębów, ale również leczenie, które ma na celu zachowanie jak najdłużej doskonałej kondycji szczęki oraz uzębienia. W przypadku wad zgryzu, zęby ścierają się i niszczą, korekcja pozwala więc na usunięcie przyczyny tego zjawiska. Dzięki temu Twoje uzębienie będzie w lepszej formie. Ponadto, nieprawidłowe ułożenie szczęki przyczynia się do powstawania wad wymowy, co także niwelowane jest poprzez leczenie ortodontyczne. W Smile Design Clinic ogromną wagę przywiązujemy zarówno do estetyki uzyskiwanych rezultatów, jak i stanu zdrowia uzębienia naszych Pacjentów.

  Co należy zrobić, zanim zaczniesz nosić aparat ortodontyczny

  Zanim rozpoczniesz leczenie i zaczniesz nosić aparat ortodontyczny, należy wyleczyć wszystkie zęby, a także wykonać usuwanie kamienia nazębnego oraz osadu. Proces korekcji uzębienia trzeba poprzedzić też wykonaniem niezbędnego badania, którym jest pantomogram. W Smile Design Clinic posiadamy najnowszy sprzęt, który umożliwia realizację tomografii komputerowej CBCT. Dzięki tej trójwymiarowej technice, nasi lekarze mogą w krótkim czasie przeanalizować stan Twojego uzębienia i zaplanować proces leczenia. Badanie CBCT to skan 3D zębów, który jest aktualnie jedną z najszybszych i najdokładniejszych metod diagnozowania Pacjentów.

  Aparat ortodontyczny – jaki wybrać?

  W zależności od rodzaju niedoskonałości uzębienia, a także wieku, ortodonta zaproponuje Ci rodzaj najbardziej skutecznego leczenia. Podstawowy podział obejmuje aparaty ruchome i stałe. Nowoczesnym rozwiązaniem są również przezroczyste nakładki na zęby, które można wyjmować do spożywania posiłków, czyszczenia jamy ustnej, a także szczególnych okazji, ważnych spotkań czy wystąpień publicznych. I tak, wśród tych praktycznie niewidocznych rozwiązań, można wybrać spośród: Orthocaps, Invisalign oraz Incognito. Warto wiedzieć, że aparat stały może być metalowy, kryształowy lub porcelanowy. Natomiast system Orthocaps oraz Incognito pozwala na korygowanie wad zgryzu i leczenie ortodontyczne za pomocą przeźroczystych nakładek o różnym stopniu twardości. Tymczasem Incognito to aparat lingwalny, zwany inaczej językowym, również pozwala na niewidoczne leczenie, ale za sprawą zamków, przyklejonych do wewnętrznej strony zębów.

  Jak wygląda leczenie ortodontyczne?

  W momencie kiedy Twoje zęby będą już wyleczone z próchnicy, a usuwanie kamienia nazębnego będzie już za Tobą, lekarz wykona niezbędne badania, a także przygotuje plan leczenia. W zależności od wyboru aparatu ortodontycznego – czy będzie to aparat ruchomy, stały, lingwalny Incognito czy nakładki na zęby Orthocaps lub Invisalign, inaczej będzie przebiegał proces korekcji uzębienia. W przypadku osób noszących tradycyjny aparat ortodontyczny, konieczne są wizyty u ortodonty co 4-6 tygodni, natomiast nakładki na zęby wymagają rzadszych okresów kontroli, co kilka miesięcy.

  Od kiedy najlepiej nosić aparat ortodontyczny?

  Aparat ortodontyczny można nosić w każdym wieku, leczenie przynosi pozytywne efekty, niezależnie od momentu życia, w którym się je podejmie. Jeśli interesuje Cię korekcja uzębienia Twojego dziecka, możesz odwiedzić ortodontę w wieku malucha około jedenastu lat, jak pociecha będzie mieć już wszystkie zęby stałe.

  Leczenie ortodontyczne – tu znajdziesz więcej informacji o metodach prostowania zębów i leczenia wad zgryzu w naszej klinice. Jeżeli chcesz już wkrótce cieszyć się pięknymi, prostymi zębami, umów się na wizytę w Smile Design Clinic!

  tel. 22 291 80 80 

  tel. 22 291 80 81

   

   

  Attachment
  • ortodonta warszawa

  © SMILE DESIGN CLINIC sp. z o.o.