Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna zajmuje się usuwaniem zębów oraz leczeniem operacyjnym zmian, jakie powstają w jamie ustnej i przyległych okolicach. Chirurdzy z kliniki Smile Design Clinic wykonują specjalistyczne zabiegi z najwyższą dbałością o zdrowie pacjentów oraz ich komfort psychiczny. Zarówno ekstrakcje zębów, jak i inne zabiegi chirurgiczne przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym (rodzaj znieczulenia dopasowywany jest do zabiegu i preferencji pacjenta). Pełen komfort zabiegu zapewniony jest dzięki znieczuleniu Ubistesin – preparatowi, który powoduje odwracalne zahamowanie pobudliwości autonomicznej, czuciowej i ruchowej włókien nerwowych.

Zabiegi wykonywane w Smile Design Clinic w ramach chirurgii stomatologicznej, cechują się skutecznością, a także zapewniają komfortowe leczenie. Naszym pacjentom oferujemy m.in.:

Zabieg ma na celu wypełnienie braków w uzębieniu. Implant jest śrubką wykonaną z tytanu, która zastępuje korzeń zęba. Wszczepienie implantu do przygotowanego otworu w kości przebiega w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu rozpoczyna się proces osteointegracji, czyli zrośnięcia implantu z kością, który trwa od 3 do 6 miesięcy. Po tym czasie w implant wkręca się tzw. śrubę gojącą, przyspieszającą gojenie błony śluzowej wokół implantu i modelującą kształt dziąsła pod koronę protetyczną. Ostatni etap obejmuje zamocowanie sztucznego zęba, czyli korony protetycznej, przytwierdzanej do implantu za pomocą łącznika.

Usunięcie korzenia zęba, w obrębie którego występuje stan zapalny, wraz z odpowiadającą mu częścią korony. Na pozostawionej zdrowej części zęba wykonana jest odbudowa protetyczna.

Zabieg dotyczy przeważnie kłów lub tzw. “ósemek”. Polega on na zlokalizowaniu koron niewyrżniętych zębów przy pomocy diagnostyki radiologicznej oraz ich chirurgicznym odsłonięciu w znieczuleniu miejscowym. Do zatrzymanego zęba przyklejany jest złoty zaczep z łańcuszkiem lub zamek ortodontyczny, który wprowadza ząb do łuku i sytuuje go we właściwej pozycji.

zabieg wykonuje się na zębach, których korona jest częściowo lub całkowicie przykryta tkanką kostną (np. zęby zatrzymane). Operacyjnego usunięcia najczęściej wymagają niewyrżnięte zęby mądrości i kły, a także zęby nadliczbowe.

Zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, polegający na usunięciu zęba z zębodołu przy użyciu specjalistycznych narzędzi. Wskazaniem do ekstrakcji są m.in. choroby tkanek zęba, a także zalecenia ortodontyczne.

To bezbolesny zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Polega na tymczasowym wszczepieniu małego implantu w celu skrócenia leczenia ortodontycznego lub przeprowadzenia drobnej korekty zgryzu bez konieczności zakładania aparatu stałego na wszystkie zęby.

Umów się na wizytę

Zadzwoń

Aby umówić wizytę, zadzwoń pod numer telefonu +48 22 291 80 80  lub  +48 22 291 80 81 

 

Lokalizacja

Klinika znajduje się przy ulicy Słomińskiego 5/U5, na warszawskim Żoliborzu.

Wyznacz trasę

Godziny otwarcia

Nasza klinika jest otwarta od poniedziałku do piątku od 9 do 20, oraz w soboty od 9 do 14. Więcej w zakładce kontakt.