Leczenie kanałowe - endodoncja

Endodoncja jako dział stomatologii zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba (tkanki wypełniającej jamę zęba) oraz tkanek okołowierzchołkowych (kostnych). Podstawowym zabiegiem wykonywanym w ramach endodoncji jest leczenie kanałowe – niezbędne, gdy dojdzie do zainfekowania miazgi. Leczenie endodontyczne bywa jedynym sposobem na zachowanie zęba.

W Smile Design Clinic zajmujemy się kanałowym leczeniem zębów przy użyciu mikroskopu endodontycznego – urządzenia, które zwiększa precyzję oraz skuteczność zabiegu. Mając na uwadze komfort naszych pacjentów, zabiegi z zakresu endodoncji przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie endodontyczne, zwane również kanałowym, polega na oczyszczeniu kanałów korzeni zębowych i komory zęba z chorej miazgi. Po usunięciu zakażonych tkanek, dezynfekcji i nadaniu kanałom odpowiedniego kształtu, wolne przestrzenie w kanałach wypełnione zostają materiałem przyjaznym dla organizmu ludzkiego (gutaperką).
Leczenie kanałowe to skomplikowany i czasochłonny zabieg, który wymaga dużej precyzji, dlatego w Smile Design Clinic przeprowadzany jest on przez doświadczonych stomatologów z użyciem mikroskopu. Dzięki zastosowaniu mikroskopu stomatologicznego, lekarz może dokładnie obejrzeć komorę zęba, co znacznie podnosi efektywność zabiegu i zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań.

Wskazania do leczenia kanałowego pod mikroskopem

Przeprowadzenie leczenia kanałowego pod mikroskopem jest wskazane szczególnie w przypadku zębów o nietypowej anatomii, wąskich lub zarośniętych kanałów, czy zakrzywionych korzeni. Zastosowanie mikroskopu stomatologicznego pozwala lekarzowi na niezwykle precyzyjne oczyszczenia kanału zębowego. W przypadku nieposiadania sprzętu – specjalista polegać może jedynie na obrazie ze zdjęć RTG, które cechują się znacznie mniejszą ostrością. W niektórych okolicznościach, np. przy konieczności usunięcia z kanałów korzeni zębowych delikatnych narzędzi, uległych złamaniu, czy przy perforacji ściany zęba, uzyskanie powiększonego obrazu za pomocą mikroskopu jest niezbędne, by wyleczyć ząb.

Umów się na wizytę już teraz!

Nie odkładaj wizyty na później! Szybka i skuteczna diagnoza pozwoli na podjęcie leczenia.

white-icon