RTG zębów

Podstawą skutecznego leczenia stomatologicznego jest diagnostyka radiologiczna. W pracowni kliniki Smile Design Clinic wykonujemy profesjonalne zdjęcia rentgenowskie zębów z wykorzystaniem wysokiej klasy sprzętu. Zdjęcia stomatologiczne służą ocenie zębów i spełniają bardzo ważną rolę w diagnostyce i planowaniu leczenia dentystycznego. Nasza oferta obejmuje m.in. zdjęcia pantomograficzne, cefalometryczne, wewnątrzustne oraz CBCT.

Zdjęcie pantomograficzne

Zdjęcie pantomograficzne, czyli pantomogram, przedstawia wszystkie zęby i struktury je otaczające: kości szczęki i żuchwy oraz stawy skroniowo – żuchwowe. Jest to podstawowe badanie w diagnostyce stomatologicznej przeprowadzane w celu wykrycia schorzeń i nieprawidłowości, takich jak: próchnica czy zmiany zapalne wokół wierzchołka korzenia.

Pantomogram warto wykonać również w innych sytuacjach:

  • w celu oceny stopnia paradontozy,
  • w celu diagnostyki problemów endodontycznych i jakości leczenia kanałowego,
  • przed ekstrakcją zębów zatrzymanych,
  • przed leczeniem ortodontycznym,
  • przed leczeniem implantologicznym (wykonaniem koron, protez i mostów),
  • w przypadku złamań korzeni zębowych lub złamań żuchwy.

Zdjęcie pantomograficzne wykonywane jest przy pomocy urządzenia, zwanego pantomografem. Procedura ta jest bezbolesna i trwa kilkanaście sekund. W naszej klinice korzystamy z aparatu, który emituje minimalną dawkę promieniowania rentgenowskiego, wykonując zdjęcia najwyższej jakości.

Zdjęcie cefalometryczne

Zdjęcie cefalometryczne obrazuje czaszkę w pozycji bocznej, co jest niezwykle przydatne w diagnozie wad zgryzu i planowaniu leczenia ortodontycznego. Na zdjęciu uwidocznione zostają m.in. tkanki miękkie, zatoki przynosowe oraz podniebienie twarde. Zdjęcie cefalometryczne pozwala nie tylko na ocenę zgryzu, ale również wykrycie chorób, urazów czy nieprawidłowości rozwojowych. Wykonanie zdjęcia jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne dla pacjenta.

Zdjęcie wewnątrzustne

Zdjęcie wewnątrzustne (punktowe) obrazuje zęby i tkanki okołowierzchołkowe, umożliwiając badanie zmian okołowierzchołkowych, pozostawionych korzeni, zębów nadliczbowych i zatrzymanych, torbieli oraz zmian nowotworowych.
Zdjęcia wewnątrzustne wykonywane są po umieszczeniu detektora promieniowania w jamie ustnej pacjenta. Wyróżnia się wśród nich zdjęcia przylegające oraz zgryzowe. Badanie jest bezpieczne, bezbolesne i nieuciążliwe dla pacjenta.

Zdjęcie CBCT

CBCT to trójwymiarowa tomografia komputerowa, która pozwala zobaczyć z dużą dokładnością kanały zębowe, układ korzeni czy zatoki. Badanie CBCT zastępuje zdjęcie wewnątrzustne, pantomograficzne i cefalometryczne. Najczęściej wykonywane jest przed zabiegami implantologicznymi i w trakcie leczenia kanałowego.

Umów się na wizytę

Zadzwoń

Aby umówić wizytę, zadzwoń pod numer telefonu +48 22 291 80 80  lub  +48 22 291 80 81 

 

Lokalizacja

Klinika znajduje się przy ulicy Słomińskiego 5/U5, na warszawskim Żoliborzu.

Wyznacz trasę

Godziny otwarcia

Nasza klinika jest otwarta od poniedziałku do piątku od 9 do 20, oraz w soboty od 9 do 14. Więcej w zakładce kontakt.

Informacja o wpływie działalności wykonywanej przez jednostkę organizacyjną na zdrowie ludzi i środowiska.