Zadbaj o piękny uśmiech w Smile Design Clinic

Piękny i zdrowy uśmiech niewątpliwie wpływa na nasz wizerunek. Braki w uzębieniu, choć mogą być spowodowane chorobą lub wypadkiem, często utożsamiane są z brakiem higieny czy zaniedbanie. Osobom, które chciałyby odbudować swój uśmiech, z pomocą przychodzi implantoprotetyka.

Dr Karol jest dyplomowanym lekarzem medycyny estetycznej oraz biegłym praktykiem z zakresu chirurgii, protetyki i implantologii. Studia medyczne ukończył na uniwersytecie w Łodzi. Prywatnie miłośnik zdrowego stylu życia, sportu i motoryzacji.

Jeśli rozważasz uzupełnienia implantoprotetyczne, wizyta u dr Karola to doskonały pomysł.

Dr Karol Janczarski 

Metamorfozy uśmiechu dr Karola


Korony porcelanowe


Klasycznie, efekt przemiany został osiągnięty poprzez wykonanie koron porcelanowych w łuku górnym i dolnym. Dzięki temu zabiegowi udało się jednocześnie odbudować starte powierzchnie zębów, wymienić spękane uzupełnienia kompozytowe, wyleczyć próchnice oraz przede wszystkim znacząco poprawić estetykę uśmiechu.

Umów wizytę
 • Before-Korony porcelanowe
  After-Korony porcelanowe
  Przed Korony porcelanowe Po
 • Before-Licówki
  After-Licówki
  Przed Licówki Po

Licówki

Zaprezentowane leczenie składającą się z 12 licówek oraz 8 koron. Zwyczajowo wykonujemy je na 3 wizytach odbywających się tydzień po tygodniu. Pacjent w trakcie tego okresu bierze aktywny udział w trakcie doboru kształtu i koloru przyszłych zębów w trakcie indywidualnego napalania ceramiki. Sprawia to że finalny produkt w całości spełnia oczekiwania naszych pacjentów.

Umów wizytę


Licówki


Finał leczenia estetyczno-funkcjonalnego, polegającego na wykonaniu 20 licówek ceramicznych. Największą zaletą przeprowadzonego leczenia jest szybka, trwała poprawa kształtu i koloru zębów przy minimalnej inwazji w obrębie tkanek zęba. Pacjentka zyskała wspaniały uśmiech oraz olbrzymią pewność siebie.

Umów wizytę
 • Before-Licówki
  After-Licówki
  Przed Licówki Po
 • Before-Uzupełnienia
  After-Uzupełnienia
  Przed Uzupełnienia Po

Sytuacje wyjątkowe

Przypadek, w którym pacjentka potrzebowała pomocy natychmiast. Przeważnie w przypadku braku pojedynczych zębów pacjentom zaleca się wykonanie korony opartej na implancie, gdyż to rozwiązanie uznawane jest za najlepsze. Tym razem w przeciągu niespełna godziny w trakcie jednej wizyty bez szlifowania zębów sąsiednich wykonany został most kompozytowy oparty na taśmie z włókna szklanego.

Umów wizytę

Galeria uśmiechów

Dr Karol odpowiada na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące licówek

 • Jak przebiega i ile trwa założenie licówek?
 • Czy licówki mogą zastąpić leczenie ortodontyczne?
 • Ile lat można nosić licówki?
 • Ile licówek należy wykonać, aby odmienić uśmiech?
 • Przeciwskazania do założenia licówek.ość siebie.

Uzupełnienia stałe

Licówka to cienki płatek porcelany poprawiający wygląd zęba, wykonuje go technik na podstawie wycisku. Ząb oszlifowuje się tylko na powierzchni wargowej na głębokość ok. 0,8 mm. Jest to bardzo precyzyjna praca przynosząca piękny i trwały efekt, wykonana w ten sposób licówka nie zmienia koloru, nie ciemnieje i nie przebarwia się. Dzięki licówkom na wszystkie przednie zęby można uzyskać efekt imitujący do złudzenia naturalne uzębienie o idealnym kształcie i kolorze, nawet jeśli zęby własne były wcześniej przesunięte, wychylone czy cofnięte.

Korony protetyczne są to uzupełnienia jednozębowe stosowane w przypadku znacznego, niedającego się odbudować za pomocą materiałów do wypełnień, zniszczenia części koronowej zęba. Korony protetyczne mogą być uzupełnieniami samodzielnymi, lub stanowić element większej konstrukcji, np. mostu. Korony protetyczne zastępują i uzupełniają uszkodzone twarde struktury zębów własnych i skutecznie przejmują ich naturalne funkcje, a jeśli są prawidłowo ukształtowane, nie różnią się w swojej zewnętrznej formie od koron naturalnych. Służą również do odbudowy zębów na implantach. Materiałem, z którego obecnie wykonuje się korony jest połączenie stopów metali z ceramiką, lub sama ceramika-tzw. korony pełnoceramiczne. (więcej o uzupełnieniach pełnoceramicznych w zakładce SYSTEM LAVA) Aby wykonać koronę protetyczną, trzeba ząb oszlifować czyli zmniejszyć we wszystkich trzech wymiarach. Wykonuje się to w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Jeżeli brakuje jednego lub kilku zębów, wykonujemy mosty. Most zbudowany jest z przęsła odtwarzającego czynność i kształt utraconych zębów oraz z elementów mocujących go na filarach, którymi są naturalne zęby (korzenie) otaczające lukę lub implanty. Elementami mocującymi mogą być wkłady koronowe, koronowo-korzeniowe lub korony. Stosowanie mostów wymaga sprzyjających warunków miejscowych, a mianowicie odpowiedniej ilości i jakości dobrze rozmieszczonych (po obu stronach luki) zębów filarowych. Siły żucia przenoszone są z przęsła w całości na ozębną zębów filarowych. Czasem stosuje się jeszcze tzw. mosty jednobrzeżne, które osadzone są na jednym filarze, z reguły dowieszane do przodu. Metoda ta nie jest jednak polecana, szczególnie w obrębie zębów bocznych, gdyż wcześniej, czy później wskutek przeciążenia dochodzi do rozchwiania zęba filarowego. Mosty metalowo-porcelanowe stosujemy najczęściej w odcinku bocznym natomiast pełnoceramiczne w odcinku przednim, gdzie estetyka odgrywa szczególną rolę. (Więcej na temat mostów pełnoceramicznych w zakładce SYSTEM LAVA).

Szybkie uzupełnienia protetyczne CEREC

Protetyka 3D w systemie komputerowym CEREC to nowa jakość w tworzeniu odbudowy protetycznej. Projektowanie cyfrowe w oprogramowaniu CEREC umożliwia wykonanie estetycznych i wytrzymałych uzupełnień ceramicznych, koron oraz licówek w technologii CAD/CAM. Uzupełnienie protetyczne jest projektowane dzięki kamerze 3D CEREC, która skanuje ząb w zaledwie kilka minut, co uwalnia nas od konieczności pobierania wycisków. Wycisk wirtualny wykonywany jest jedynie za pomocą specjalnego skanera wewnątrzustnego. Następnie frezarka znajdująca się w klinice, formuje uzupełnienie dostosowane do potrzeb i upodobań pacjenta. Odbudowa ceramiczna powstaje w ciągu 6-10 minut i może być zacementowana w jamie ustnej pacjenta w trakcie tej samej wizyty.

Aby umówić wizytę, wypełnij formularz poniżej lub skontaktuj się z rejestracją pod numerem telefonu 22-291-80-80

...na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu przez Smile Design Clinic SP. Z O.O. z siedzibą w Warszawie (00-195), ul. Słomińskiego 5/U05, zgodnie z ( 6 ust. 1 lit. f RODO) Polityka prywatności.